שיעורי ריקוד הודי

נעבוד ונלמד על מגוון יסודות הריקוד ההודי – המוזיקה, הצלילים, המילים, האנרגיות, הקצב והריקוד …אם אתן מחפשות ללמוד ריקוד הודי הגעתן למקום הנכון – שיעורי ריקוד לכל הרמות 

 
 

ללמוד ריקוד הודי מסורתי​

בשיעורי ריקוד הודי קלאסי נלמד את יסודות סגנון ה "קוצ'יפודי" מקורו במדינת אנדרה פרדש (Andra Pradesh) בדרום הודו, בכפר אמנים עתיק. זהו ריקוד-דרמה המאופיין בקפיצות ובתנועות חינניות. השיעור מתמקד על מנחי גוף פיסוליים, לימוד מקצבים, שימוש ומשמעות של מודרות (מנחי כף יד), הבעה דרך שפת הריקוד ועוד. לאחר ביסוס היסודות נלמד גם ריקודים המשתמשים בעקרונות הקוצ'יפודי.
קטאק הוא סגנון ריקוד ההודי הקלאסי נוסף שמגיע אלינו מאזור צפון הודו.  זהו ריקוד אלגנטי ועדין מאוד אך גם עוצמתי וסוחף במיוחד

 
 
ריקוד לאירוע הודי מסורתי

ריקוד לאירועים מסורתיים​

המוזיקה ההודית כוללת סוגים שונים של מוזיקה הודית קלאסית, מוזיקת סרטים ופופ הודי. למוזיקה הקלאסית המסורתית של הודו, הכוללת מוזיקה הינדוסטאנית (Hindustani) ומוזיקה קרנאטית  (Carnatic) יש היסטוריה של מאות שנים והיא התפתחה לאורך תקופות רבות. המוזיקה בהודו החלה כחלק בלתי נפרד מחיי החברה והדת.מוזיקת הסרטים היא הפופולרית ביותר בהודו והיא מהווה מעל 70% ממכירות אלבומי המוזיקה בהודו.מרכז הסרטים ההודי נמצא בעיר מומבאיי וזכה לכינוי בוליווד-כך נוצר המוזיקה הבוליוודית .

ריקוד לחתונות ובת מצווה​

חתונות הודיות מלאות בצבעים עשירים, חגיגות והריקודים מעניינים ומרשימים. כאחת התרבויות העשירות בטקסי החתונה שהיא מספקת. לאחר טקס נישואין שמתרחש מתחת למנדאפ, שהוא חופה הודית בעלת 4 רגליים שמחזיקות אותה. מקושטות צבעוניות בהירים של בדים ופרחים. ואז פותחים בריקודים והמון תופים ומוזיקה.

ריקוד לאירוע הודי מסורתי
ערב נשים ועדי עובדים ומסיבות
להרקדה הודית התלבושות מאד מאד מיוחדות ובעיקר צבעוניות ומנצנצות, וזה לא רק הנשים אלה גם הגברים משקיעים לא מעט! 
את הכלה והחתן מלבישים בתלבושות בצבע ירוק שמסמל רעננות שובע ובעיקר נגד עין הרע.  יש אפשרות להזמנת ערב מלווה בכל טוב מהמאכלים ההודים המדהימים והמטובלים בעושר גדול.  דברי המתיקה של ההודים כמו הבגדים מאד ציבעוניים יפים וטעימים במיוחד.  לילה סמיך של ריקודים, צבעים, קטורות, מנגינות. הקהל בערב הזה הוא אנחנו
הרקדה והפעלה לריפוי במעון יום ודיור מוגן

בגיל השלישי הגוף מתחיל לתת איתותים ומבקש לרקוד קצת אחרת. אבל בכדי לשמור על בריאות איתנה לאורך שנים מומלץ להמשיך לרקוד בשביל הגוף והנפש גם יחד". כחלק מתהליך ההתבגרות הטבעית של האדם יש תהליכים של הזדקנות, גם במוח.  הריקוד גורם לתאי המוח להתחדש ולהתחזק. כאשר לומדים צעדים חדשים יוצרים קשרים חדשים במוח, מחזקים את החשיבה והזיכרון ועובדים על ה"קואורדינאציה". הקואורדינציה מחזקת את הקשר בין התנועתיות לבין המוח במיוחד בלימוד של ריקוד קבוצתי. כך, עם הזמן, מצטבר בזיכרון הרוקד המתמיד מאגר גדול ודינמי של רצפי תנועות, אשר כל אחד מהם מוצמד לשיר מסוים".

אפשרות לשמח קשישים ואנשים עם מוגבלויות עם תנועות ידיים ומוטוריקה עדינות . ללמד ולהראות תנועות עם סמלים וסיפורים על ההיסטוריה של הודו והסמלים.

 
 

ללמוד לרקוד עם סנדרה אברהם

ריקוד הודי ! הריקוד שסוחף וממכר, אל תישארי עם הרצון בואי ללמוד לרקוד צעד אחר צעד. כוריאוגרפיות או קומפוזיציות  לרקוד זה פשוט כיף.